Nowy Dwór Mazowiecki: Przetargi na komunikację

Zarówno Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Zarząd Transportu Miejskiego ogłosili przetargi na obsługę lokalnych linii komunikacyjnych. Miasto szuka chętnego przewoźnika do obsługi lokalnych linii 11, 12 i 14 a ZTM do obsługi linii L9, L10 i łączącej Nowy Dwór z Legionowem L11. 

Dla przyzwyczajonych do nowodworskiej komunikacji pasażerów mamy dobrą wiadomość. Urząd Miejski nie planuje zmian tras ani rozkładów jazdy. Nadal kursy realizowane będą z pętli przy Urzędzie na linii 11 i 12 w cyklu 9 kursów dziennie od poniedziałku do piątku oraz w dniu 1 listopada.

Zła wiadomość dla tych którzy liczyli na zmiany. Niestety miasto w ogłoszonym przetargu nie organizuje połączeń w soboty o co wnioskowała min. radna Agnieszka Kowalska.

Wielokrotnie zwracałam się z prośbą do władz miasta o zwiększenie częstotliwości kursów linii miejskiej szczególnie w godzinach porannych, wprowadzenie kursów także w godzinach wieczornych, rozszerzenie oferty o połączenia weekendowe szczególnie w soboty oraz połączenia do stacji kolejowej w Modlinie. Niestety, obecnie po godz. 18.30 linia miejska nie funkcjonuje. Dla wielu mieszkańców miasta jest to duże utrudnienie, szczególnie przy ciągle zmniejszającej się liczbie połączeń oferowanych przez prywatnych przewoźników. Linia nr 14 realizuje jedynie 4 połączenia w weekend i jest skierowana głównie na potrzeby dzielnicy przemysłowej. Rozkład linii 11 i 12 jest praktycznie niezmienny od wielu lat, brak w nim synchronizacji połączeń i długie przerwy pomiędzy kolejnymi kursami – mówi radna Kowalska.

Pracowników dzielnicy przemysłowej do zakładów pracy nadal dowozić będzie linia 14.

Kto zawiezie do Legionowa?

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował o otwarciu ofert na realizację komunikacji lokalnej w Gminie Wieliszew. Chodzi o kursy autobusów linii L9, L10 i L11. Najkorzystniejszą ofertę złożył obecny przewoźnik PKS Polonus w Warszawie.

Do przetargu stanęło 3 przewoźników, Stalko z Zielonki, PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Polonus z Warszawy. Najniższą stawkę za wozokilometr zaproponował warszawski przewoźnik, który obecnie obsługuje linie.

Cena za wozokilometr:
– PKS Polonus – 2,57 zł/brutto
– PKS Grodzisk Mazowiecki – 3,78 zł/brutto
– Stalko – 4,16 zł/brutto

W najbliższym czasie zamawiający zorganizuje licytację elektroniczną, która wyłoni przewoźnika obsługującego linie w gminie Wieliszew.