REFERENDUM NIEWAŻNE – NISKA FREKWENCJA

Referendum w sprawie odwołania Jacka Kowalskiego ze stanowiska burmistrza miasta Nowy Dwór Mazowiecki jest nieważne. Mieszkańcy mimo apeli inicjatorów, posłuchali działaczy burmistrza i zostali w domach.

Frekwencja wyniosła 11,7%. (dane z godziny 21:00).

Materiał będzie aktualizowany na bieżąco.

Aktualizacja 02:09
Miejska Komisja ds. Referendum zakończyła liczenie z protokołów Obwodowych Komisji.

Uprawnionych do głosowania: 22.077
Wydano kart: 2596
Wyjęto z urny: 2595 (jedna karta leżała obok urny)
Ważnych głosów: 2570
Głosów za odwołaniem: 2388
Głosów przeciwko odwołaniu: 182

KOMENTARZE:

 – Ludzie nie chcieli tego referendum i nie chcą zmian. Wszyscy chcą kontynuacji tego co się dzieje w mieście. Cieszę się że obrany kierunek, jest pozytywnie przyjęty przez mieszkańców – mówi Jacek Kowalski. 

– Wynik referendum potwierdził, że mięliśmy rację – 11% osób stwierdziło, że burmistrz źle sprawuje swój urząd i jego kadencja powinna się zakończyć. Niestety – namawianie do tego, aby nie iść do urn odarło referendum z tajności – każda osoba głosująca traktowana była jako przeciwnik burmistrza, czego wiele osób się przestraszyło. Mimo to swój głos wyraziło procentowo więcej osób niż w referendum ogólnokrajowym w zeszłym roku. To wielki sukces wszystkich nowodworzan, którym serdecznie chciałem podziękować za udział w referendum. Już teraz mogę zadeklarować, że nadal będziemy uważnymi recenzentami poczynań burmistrza. – mówi Michał Jakubowski, pełnomocnik grupy inicjatywnej.

KTO ZAPŁACI?

Obowiązek przeprowadzenia referendum po zatwierdzeniu podpisów i ustaleniu terminu, spoczywał na Urzędzie Miasta i to miasto ze swojego budżetu będzie pokrywać koszty.