Czosnów: Zatrzymani za włamania sprzed 4 lat

Policjanci z Czosnowa zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem, które miały miejsce na terenie gm. Czosnów. Przestępstwa zaistniały na przestrzeni ostatnich 4 lat. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały już przekazane właścicielom. 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D. usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grodzić kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W maju 2015r. do komisariatu w Czosnowie zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którzy powiedzieli, że w wyniku kradzieży z włamaniem utracili swoje motorowery. Do zdarzeń doszło w Palmirach gm. Czosnów. Pierwszy jednoślad zginął z pomieszczenia gospodarczego, a drugi z ogrodzonej i zamkniętej posesji.

Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń. W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie tych przestępstw. W trakcie prowadzonych dalszych działań okazało się, że zatrzymani mogą mieć również związek z innymi włamaniami, które miały miejsce w lipcu 2011r. oraz na przełomie lat 2013/2014. W pierwszym przypadku, w miejscowości Palmiry, z pomieszczenia gospodarczego zginęły 2 kosiarki oraz elektronarzędzia, a w drugim z zamkniętej posesji położonej w Augustówku, dokonano kradzieży 30 drzewek ozdobnych.

Mundurowi w trakcie prowadzonego dochodzenia, odzyskali m.in. kosiarkę oraz elementy skuterów, które były zatopione w zbiorniku wodnym w okolicy miejscowości Sadowa gm. Łomianki. Zatrzymani 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D., mieszkańcy pow. warszawsko-zachodniego, usłyszeli już zarzuty. 24-latek decyzją prokuratora trafił pod dozór policji.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.