Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Debaty społeczne „”Razem Bezpiecznie”

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu redukcję skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.

W dokumencie tym wskazuje się, że: „przy współpracy z lokalnymi społecznościami należy dążyć do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz wspierać działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego, w szczególności mając na celu ograniczenie najbardziej dokuczliwej dla obywateli przestępczości pospolitej”. Taki cel przyświecał spotkaniu z mieszkańcami gmin Nasielsk, Czosnów i Leoncin.

Debaty Społeczne, która odbyły się w ostatnim czasie w Nasielsku i Czosnowie, były okazją do spotkania się z mieszkańcami, a także do poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjanci z uwagą słuchali wszystkich wystąpień mieszkańców, radnych oraz sołtysów i rzeczowo starali się odpowiadać na wszystkie zadawane im pytania.

Przy prezydialnych stołach, w kierunku, których padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa zasiedli m.in.: Burmistrz Nasielska, Wójtowie gmin Czosnów i Leoncin oraz kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na początku spotkania zostały przedstawione ogólne informacje dotyczące zakresu działania obu jednostek organizacyjnych Policji. Komendanci Komisariatów przedstawił wszystkim zgromadzonym stan realizacji wniosków i postulatów z poprzedniej debaty. Jak podkreśli Komendanci, wszystkie sugestie, które były przekazane przez mieszkańców są brane pod uwagę przy planowaniu policyjnych służb oraz określaniu zadań policjantom.

Po krótkiej prezentacji rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie gmin. Najbardziej poruszane kwestie dotyczyły m.in.: niedostatecznej ilości funkcjonariuszy, którzy patrolują dane rejony; problem przestępczości narkotykowej wśród nieletnich; spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych; zbyt mały stan etatowy rewiru dzielnicowych; ogólnie pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie zabrakło również pytań skierowanych do przedstawicieli samorządów, które dotyczyły głównie potrzeb społeczności gmin.Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w ankietowaniu i zapoznać się z materiałami dotyczącymi stopnia realizacji wniosków z poprzedniej debaty społecznej.

Debata Społeczna w Nasielsku, a dzień później w Czosnowie dała policjantom możliwość poznania różnych problemów społecznych dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeanalizują teraz wszystkie przedstawione im zagrożenia i podejmą kroki mające im przeciwdziałać w przyszłości.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania nowych radiowozów, które dzięki współfinansowaniu samorządów, otrzymali policjanci z obu komisariatów. W Nasielsku są to dwa pojazdy oznakowane: opel corsa i kia ceed. Czosnów zaś otrzymał oznakowaną skodę yeti.

Formuła przeprowadzonej debaty jest otwarta i przewiduje możliwość składania wszelkich wniosków i uwag przez osoby, które nie mogły być na debacie. Nowodworska Policja jest otwarta na współdziałanie ze wszystkimi podmiotami we wspólnej sprawie, jaką jest poprawa bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.