Modlin Twierdza: Matka Boża u św. Barbary

Twierdza Modlin, kiedyś miejsce w którym przyznawanie się wojskowych do wiary katolickiej, kończyło się konsekwencjami w pracy. Dziś jest to licząca prawie 5.000 osób parafia św. Barbary, przed którą stoi zadanie budowy kościoła parafialnego. Parafia w której najmłodszy ministrant ma 4 lata a sława młodzieżowej scholi, dotarła nawet do biskupów płockich, mimo swojej przeszłości rośnie w siłę. Osoby od lat nieuczestniczące w życiu lokalnego kościoła, obecnie do niego powracają.

Do takiej parafii w środę przybyła kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Licznie zebrani wierni, powitali na swoim osiedlu, samochód kaplicę w którym przewożony był cudowny obraz.

W procesji do kościoła, obraz nieśli żołnierze, strażacy, koło różańcowe oraz młodzież w asyście harcerzy. Powitania dokonał ks. Janusz Nawrocki – proboszcz parafii św. Barbary. Mszy świętej na rozpoczęcie doby nawiedzenia przewodniczył sufragan płocki biskup Roman Marcinkowski.

Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci, strażnicy miejscy oraz strażacy z OSP Ratownictwo Wodne.

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.