Emolinek: Pędził 128 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Wczoraj policjanci z nowodworskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego chryslerem 36-latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 128 km/h. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

6 stycznia 2021 r. po godzinie 13-tej policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego w Emolinku zauważyli kierującego chryslerem. Widać było, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h porusza się z dużą prędkością. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że 36-latek pędził DK 62, przekraczając dozwoloną prędkość o 78 km/h. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że w terenie zabudowanym jechał on 128 km/h.

Mieszkaniec powiatu wołomińskiego na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy. Mundurowi nałożyli na niego również mandat karny w wysokości 400 zł.

Przypominamy!!!
Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi oraz reakcję.

st. asp. Joanna Wielocha

Zobacz również