Łomna: Nowy samochód gaśniczy w garażu OSP

W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnej gm. Czosnów od niedawna zastąpiono stara266 nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Iveco z silnikiem o mocy 280 KM z napędem 4×4

Na jego wyposażeniu znajdują się m.in: zwijadło szybkiego natarcia z prądownicą i nakładką pianową, wyciągarki elektryczne z tyłu i przodu pojazdu, kamera cofania z monitorem w kabinie, wyspa z ładowarkami do radiotelefonów nasobnych i latarek ratowniczych oraz maszt oświetleniowy z halogenami typu LED, a także instalacja zraszaczy do skażeń ekologicznych.

Samochód za kwotę 650 160 złotych dostarczyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp z o.o. z Bielska-Białej. Jego zakup był możliwy dzięki dotacji w wysokości 150 000 złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie oraz dofinansowaniu w kwocie 100 000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostała część pochodziła z budżetu Gminy Czosnów.

Remizę odwiedzają różne jednostki, które noszą się z zamiarem zakupu samochodu gaśniczego. Druhowie oglądają wóz oraz jego parametry techniczne.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.