Ona miała marihuanę, on dodatkowo uprawiał konopie

Nowodworscy policjanci zatrzymali w tym tygodniu dwie osoby, u których ujawnili środki odurzające. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania w tych sprawach są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

25 kwietnia 2022 r. wieczorem, policjanci nowodworskiej prewencji na ul. Warszawskiej zauważyli młodą dziewczynę. Mieli informację, że może posiadać narkotyki. Kobieta na widok mundurowych stała się bardzo niespokojna. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili, że 17- latka posiada przy sobie zawiniątko z folii aluminiowej, w środku którego znajduje się susz roślinny koloru zielonego. Badanie zabezpieczonej substancji narkotesterem wykazało, że to marihuana. Mieszkanka powiatu nowodworskiego została przez policjantów zatrzymana. Usłyszała zarzut posiadania środków odurzających.

Tego samego dnia, chwilę przed godz. 18:00, policjanci z nasielskiego komisariatu udali się na posesję przy ul. Płońskiej. Funkcjonariusze posiadali wiedzę, że zamieszkujący tam mężczyzna może mieć narkotyki. Na miejscu zastali zaskoczonego wizytą mundurowych 44- latka. Podczas przeszukania pomieszczeń nasielscy kryminalni ujawnili susz roślinny koloru zielonego. Użyty do badania narkotester wskazał na marihuanę. Jednak to nie koniec. W mieszkaniu 44- latek miał również doniczki, a w nich sadzonki marihuany. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz nasielscy funkcjonariusze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy, uprawia konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega karze do 3 lat więzienia. Postępowania w tych sprawach są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.