Płonie Puszcza Kampinoska

W czwartek (4.06) o godzinie 7:52 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu widocznym z lasu w Palmirach gm. Czosnów. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej oraz straży leśnej. Po ustaleniu lokalizacji terenu, okazało się że płonie około 4 hektarów poszycia w lesie. Na miejsce skierowano większą ilość sił i środków, ochotniczych straży pożarnych oraz cysterne z wodą.

Niestety walka z ogniem była trudna i w początkowej fazie, strażacy starali się aby pożar się nie rozprzestrzeniał. Po kilku godzinach walki udało się zapanować nad żywiołem.

Jak informował naszą redakcję o godzinie 14 (Po 6 godzinach akcji) Mariusz Wyszyński – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – pożarem objęty był obszar 7,5 hektarów poszycia leśnego. Strażacy zapanowali już nad ogniem. Obecnie trwa przelewanie pogorzeliska. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Strażakom dowieziono wodę do picia i posiłek regenerujący.

Policja zamknęła ulicę biegnącą przez Palmiry w stronę lasu. W akcji udział bierze duża ilość zastępów straży pożarnej w tym cysterna z wodą oraz służby leśne.

Aktualizacja 18:15

Na miejscu pożaru są oficerowie z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz 40 podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z Warszawy. Zastępy które dłuższy czas pracują na miejscu pożaru są podmieniane przez kolejne dosyłane do pomocy z terenu powiatu nowodworskiego i warszawsko – zachodniego.

Aktualizacja 23:00

Na noc do dozorowania miejsca pożaru pozostał zastęp z OSP Łomna.  Od rana prowadzone będą dalsze działania gaśnicze.

Foto: Nowodworski24

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.