Pożar budynku mieszkalnego w Modlinie Starym

W sobotę (18.11) chwilę po godzinie 12 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku przy ulicy Thommee w Modlinie Starym. Na miejsce zadysponowano zastępy gaśnicze z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz okolicznych jednostek OSP.

Pożarem objęte jest mieszkanie w budynku komunalnym murowanym z drewnianym dachem o wymiarach 50×12 metrów. W chwili przybycia pierwszych zastępów na miejsce, ogień wydobywał się przez okna na zewnątrz. Z mieszkania jeszcze przed naszym przybyciem ewakuowały się 3 osoby, które nie zgłaszają żadnych dolegliwości. Na miejscu pracują 3 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Ratownictwo Wodne i OSP Nowy Dwór Mazowiecki – mówi mł. kpt. Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na miejsce przybył burmistrz Jacek Kowalski, który w rozmowie z naszym reporterem poinformował, że rodzina, która straciła dobytek w pożarze, uzyska niezbędną pomoc. – Na miejsce wezwałem administratora budynku i będziemy udzielać wszelkiej niezbędnej pomocy. Rodzina której mieszkanie spłonęło przeniosła się do mieszkania znajomego na osiedlu Pólko. Sąsiednia rodzina, która w wyniku pożaru również doznała zniszczeń, przeniesiona została do budynku przy ulicy Chłodnia, gdzie pare dni temu zwolniło się mieszkanie. – dodał Jacek Kowalski.

Podczas pożaru z budynku wyniesiono butle z gazem propan butan, która została schłodzona i nie stanowi już zagrożenia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.