Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Strażacy z Modlina Twierdzy otrzymali karetkę

Pod koniec grudnia 2023 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy, zwrócili się do Marszałka Województwa Mazowieckiego o przekazanie ambulansu wycofanego z eksploatacji w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Warszawie. W piątek (16.02) druhowie otrzymali pozytwną odpowiedź. Karetka na dniach zasili park taborowy jednostyki OSP Ratownictwo Wodne.

Strażacy wielokrotnie wykonują prace podczas których konieczne jest zabezpieczenie medyczne. Dzięki pozyskanej karetce, będą w stanie swoje działania zamknąć wewnątrz swoich struktur. Nie będzie to karetka, która będzie jeździć na wezwania np. do domów pacjenta bowiem nie będzie posiadać odpowiedniego sprzętu oraz personelu medycznego. Karetką poruszać się będą strażacy – ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, którzy np. zabezpieczą impreze masową lub inne działania np. poszukiwawcze czy ratownictwa wodnego.

Świadomi coraz większej ilości zdarzeń medycznych z udziałem strażaków chcemy wyjść naprzeciw stawianym nam zadaniom w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Statystyki pokazują,
że strażacy coraz częściej są dysponowani do zdarzeń medycznych. Nasza jednostka samodzielnie wyszła w inicjatywą wejścia w system „Pierwszy Ratownik” i wyposażyła się w motoambulans na bazie motocykla BMW Pojazd ten posiada na wyposażeniu podstawowy ekwipunek do udzielenia pomocy w stanach wypadkowych (defibrylator AED, kołnierze, opatrunki.)
– mówi Mariusz Torbus prezes OSP Ratownictwo Wodne.

Dużą pomocą strażakom przy pozyskaniu karetki okazał się Piotr Kandyba, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. – Urząd Marszałkowski od pewnego czasu odnawia tabor karetek pogotowia w firmie Meditrans. Karetki z tzw. drugiej ręki są przekazywane podmiotom na Mazowszu, które pełnią ważną funkcje w akcjach ratowniczych. Od dawna miałem kontakt z ratownikami z Nowego Dworu. Obserwuje ich działania na stronie facebookowej. Po rozmowie z Norbertem, który wiedział o takich możliwościach, namówiłem ich aby napisali prośbę do zarządu Urzędu Marszałkowskiego o taka karetkę. Zwróciłem uwagę na tę jednostkę, żeby Zarząd i Departament Zdrowia rozważył takie przekazanie i udało się, jednostka została doceniona. Jestem bardzo zadowolony, że nasi mieszkańcy, moi wyborcy będą bezpieczniejsi – przekazał naszej redakcji poseł Piotr Kandyba.

W akcję pomocy strażakom włączyła się również Bożena Żelazowska poseł na Sejm RP oraz Magdalena Biernacka – zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Za ich zaanagażowanie, strażacy za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.