Statystyka roczna Straży Pożarnej za 2023 rok

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim podsumowała 2023 rok. W porównaniu z 2022 rokiem, odnotowano spadek ilości podejmowanych akcji o 25 %. Łącznie w 2023 roku Straż Pożarna na terenie powiatu wzywana była 1263 razy.

Spadek liczby wyjazdów cieszy. Powodem może być zarówno odpowiednia prewencja społeczna jak i mniejsze zaangażowanie w walke z Covid-19 co miało miejsce w latach 2021-2022. Niestety podczas zdarzeń śmierć poniosło aż 35 osób. 136 osób odniosło obrażenia w tym było 4 dzieci. Najwięcej do działań wyjeżdzały obie jednostki OSP z terenu miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz Wojskowa Straż Pożarna w Pomiechówku. Zmalała też ilość zdarzeń podejmowanych przez strażaków z lotniska Warszawa – Modlin.

17 lipca 2023 roku przed godziną 20:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku lotniczym w miejscowości Chrcynno koło Nasielska – doszło do katastrofy małego samolotu pasażerskiego typu Cessna. Maszyna uderzyła w hangar znajdujący się w pobliżu lądowiska. W zdarzeniu tym śmierć poniosło 5 osób oraz 8 zostało poszkodowanych (zostały przetransportowane do szpitali).

Nasze materiały opisujące największą akcje ratunkową w powiecie nowodworskim w 2023 roku. 

Katastrofa lotnicza w Chrcynnie koło Nasielska

Są wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy w Chrcynnie

Wojskowy śmigłowiec popsuł się podczas akcji ratunkowej

Wstępny raport po katastrofie lotniczej w Chrcynnie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.